Čakros/Energetiniai centrai, kas tai ir kokią funkciją atlieka mūsų kūne

Asmeninių terapijų metu pagal pageidavimą galiu patikrinti ir išvalyti Jūsų čakras
ČAKROS: KAS TAI IR KODĖL JOS SVARBIOS MŪSŲ KŪNUI?
Čakra sanskrito kalboje reiškia energinį centrą – ratą. Žmogaus kūne yra septynios čakros, išsidėsčiusios išilgai stuburo. Jos transformuoja ir paskirsto kūnu tekančią energiją. Kiekviena čakra turi savo spalvą ir yra siejama su tam tikrais organais, kūno sritimis, emocijomis. Čakros paprastai vardijamos iš apačios į viršų, pradedant nuo stuburo apačios.
Pagal induizmą, čakra yra bioenerginis subtiliosios energijos centras. Čakros atskleidžia unikalų žmogaus evoliucinio vystymosi lygį nuo primityvaus egzistavimo iki dvasinio tobulumo. Čakrų sistemą galima palyginti su A. Maslow poreikių piramide, kurioje parodoma, jog patenkinus vieną poreikį galima eiti prie kito. Atverdami čakras nuo apačios į viršų, mes taip pat tobulėjame iki aukščiausio raidos laiptelio – susijungimo su kosmosu.
????Muladhara, arba šaknies čakra. Raudona spalva.
Ši čakra yra ties uodegikauliu. Ji siejama su nugara, šlapimo pūsle, krauju, inkstais, vyro reprodukciniais organais, makštimi, kojomis, pėdomis. Kai ši čakra yra pusiausvyroje, žmogus yra pasitikintis savimi, jaučiasi stabiliai, yra nepriklausomas ir atradęs savo vietą gyvenime. Kai čakra per daug aktyvi ir atpalaiduota, žmogus tampa pernelyg vadovaujantis, dominuojantis, gobšus, smurtaujantis, jo ego išauga. Tuo tarpu blokuojama šaknies čakra iššaukia drovumą, nerimą, baimę, netikrumo jausmą.
????Svadhisthana, arba šventoji čakra. Oranžinė spalva.
Ši čakra yra ties kryžkauliu. Ji siejama su limfų ir kraujotakos sistema, inkstais, antinksčiais, moters reprodukciniais organais, oda. Kai ši čakra yra stabili, žmogus yra laimingas, aistringas, jaučiasi seksualiai patenkintas, mėgaujasi flirtu, yra žaismingas. Kai čakra per daug aktyvi, žmogus jaučia norą manipuliuoti, sustiprėja galios poreikis. Užblokuota čakra verčia jaustis pasimetusiu, perdėtai galvoti, ką apie jį mano kiti. Imama vengti bendravimo, žmogų persekioja kaltės jausmas.
????Manipura, arba saulės rezginio čakra. Geltona spalva.
Ši čakra yra tarp krūtinkaulio ir bambos. Ji siejama su nervų sistema, skrandžiu, tulžies pūsle, storąja žarna, kepenimis, kasa. Žmogus su sklandžiai funkcionuojančia čakra gerbia save ir kitus, yra pasitikintis savimi, bendraujantis, nebėga nuo problemų. Kai čakra per daug aktyvi, žmogus tampa pernelyg užsispyręs, ima kritikuoti, užgaulioti kitus. Per mažai aktyvi čakra lemia nepasitikėjimą savimi, tokiu žmogumi lengva pasinaudoti, jis dažnai nežino, kaip jam elgtis.
????Anahata, arba širdies čakra. Žalia spalva.
Ši čakra yra krūtinės centre, kur širdis. Žmogaus, kuris neturi problemų su šia čakra,tiesiog užkrečia gera energija. Jis yra mylintis ir mylimas, moka užjausti kitą. Per daug aktyvi čakra iššaukia pavydą, kitų kaltinimą, pernelyg didelį dosnumą ir nebūtų teisių reikalavimą. Blokuojama čakra verčia jaustis nemylimu ir nereikalingu, pernelyg prieraišiu. Toks žmogus dėl nieko nėra tikras, bijo būti atstumtas ir skęsta užuojautoje pačiam sau.
????Visudha, arba gerklės čakra. Mėlyna spalva.
Ši čakra yra gerklės apačioje ir siejama su skydliauke, gerklomis, trachėja, ausimis, nosimi, dantimis, burna, gerkle, miego arterija. Kai ši čakra yra pusiausvyroje, žmogus yra kūrybingas, kalba tiesą, moka save išreikšti. Čakrai suintensyvėjus, žmogus tampa pernelyg užsispyręs, ima per daug kalbėti ir varginti kitus. Tuo tarpu užblokuota čakra atvirkščiai – neleidžia išreikšti savęs, atsiranda baimė kalbėti viešai, bijoma atskleisti kūrybingumą, žmogus yra priklausomas nuo kitų.
???? Adžna, arba trečioji akis. Indigo spalva, tamsiai mėlyna.
Ši čakra yra kaktos centre, virš akių lygio ir yra siejama su hipofize, akimis, nosimi, ausimis ir skeletu. Harmoninga čakra žmogui suteikia charizmatiškumo, nuovokumo. Jis žino savo tikslus ir yra kitų vertinamas kaip išmintingas. Per daug aktyvi čakra kels nerimą ir netikrumą, jausitės pasimetęs. Kitų akimis toks žmogus gyvena kitame, fantazijų pasaulyje. Žmogus su nepakankamai aktyvia čakra negali adekvačiai vertinti realios situacijos, jis kupinas abejonių savimi ir savo gyvenimo prasme. Tokį žmogų labai lengva paveikti ir juo manipuliuoti.
????Sahasrara, arba viršugalvio čakra. Tamsiai violetinė spalva.
Ši čakra yra truputį virš galvos ir yra siejama su smegenimis, nervų sistema ir kankorėžine liauka. Žmogus su puikiai pralaidžia energijai čakra yra laimingas, išmintingas, sąžiningas, jaučia ryšį su visata, tačiau tuo pačiu pripažįsta save kaip asmenį. Per daug aktyvi čakra daro žmogų populiarumo ir dėmesio vergu, jis perdėtai priklausomas nuo dvasinių dalykų. Nepakankamai aktyvi čakra veikia žmogų priešingai — jis pats nejaučia, kaip neigia savo ryšį su dvasiniu pasauliu. Toks žmogus nemoka linksmintis ir dažnai lieka kitų nesuprastas.
Bioenergetikai teigia, kad mūsų sveikata priklauso nuo biolauko, kurį sudaro net septyni skirtingi kūnai. Lygiai tiek pat kūne, pasak rytiečių, yra ir čakrų, arba energinių centrų, kurie susiję su tam tikrais organais. Kai vieno arba kito energinio centro energija yra pažeidžiama, sutrinka ir sveikata.
*Duok sau Meilės* Algimantė