Namų apvalymas nuo slogių energijų.

Naudinga žinoti
·         Prieš valant namus smilkalais, pirmiausia derėtų juos sutvarkyti fiziniame lygmenyje. Apžiūrėkite, ar namuose nėra energiją drumsčiančių jums nemalonių, sulūžusių, įskilusių, sugadintų daiktų, visais nereikalingais atsikratykite. Tada švariai išvalykite, sutvarkykite namus ir galite pradėti eenerginį valymą.
·         Kad negatyvi energija būtų pašalinta, pradėdami smilkymą praverkite langus, duris arba atidarykite iškart po smilkymo (skirtingi žinovai rekomenduoja skirtingai, tad pasikliaukite sava intuicija).
·         Paprastai patalpos pradedamos smilkyti nuo pagrindinių įėjimo durų. Toliau einama pagal laikrodžio rodyklę per visus namus. Daugiau dėmesio patartina skirti kampams. Jei smilkant, kyla noras ties kokia nors vieta apsistoti ilgiau, įsiklausykite į šį norą, pasikliaukite smilkalo dūmo vedimu. Jei pastebite, kad dūmas krypsta į vieną kurią pusę, tai taip pat ženklas, kad tą vietą reikia atidžiau išvalyti.
·         Smilkalai galima apvalyti ir žmogaus energinį lauką. Tada smilkyti įprastai pradedama nuo viršugalvio, jei yra skaudamų ar negaluojančių vietų, ties jomis patartina smilkyti ilgiau.
·         Sakoma, jog smilkalas veikia dar stipriau, jei proceso metu mintyse ar garsiai išreiškiamas prašymas apvalyti ir dėkojama už apvalymą.
·         Smilkalą patartina uždegti pasitelkiant žvakės liepsną. Baigę erdvės valymą, Palo Santo ir baltojo šalavijo neskubėkite gesinti. Patartina padėti ant smilkintuvo ar į karščiui atsparų indą ir leisti visiškai užgesti patiems.
·         Baltąjį šalaviją geriausiai smilkyti moliuskų kriauklėje (dažnai rekomenduojama haliočių arba vadinamųjų jūrų ausyčių). Taip simboliškai sujungiami keturi pagrindiniai elementai (kriauklė simbolizuoja vandens elementą, šalavijas – žemės, smilkalo uždegimas – ugnies, o sklindantis dūmas – oro) ir smilkymo ritualas įgauna dar daugiau prasmės.
·         Kvapiąsias dervas patogiausia smilkyti pasitelkiant į pagalbą smikyklėms skirtas angliukų tabletes. Smilkymui naudokite ugniai atsparų indą. Įberkite į jį šiek tiek smėlio arba druskos, kad prislopintų karštį. Anglies tabletę geriausiai  paimti žnyplutėmis ir pakaitinti virš židinio ar žvakės ugnies. Kai angliukas pradeda kibirkščiuoti – tai ženklas, kad įsidegė. Padėkite jį į smilkyklę, dar kelias akimirkas palaukite ir užberkite smilkalų dervos grūdelių. Tik nepadauginkite. Dervos dega skalsiai. Be to užbėrus per daug, angliukas gali užgesti.  Namų apvalymui labiausiai rekomenduojama ladano (arba frankinsenso) derva, mirra, šventa kadagys, pelynas ir daug kitų Lietuviškų žolelių kurių smilkalų rasite šiame ,,Sacred Gaia,, elektroninėje parduotuvėje.
·         Kiekvienas valomųjų savybių turintis smilkalas erdvę valo ir harmonizuoja savaip. Taigi neretai norint sustiprinti poveikį, ruošiami specialūs smilkalų mišiniai. Arba smilkoma paeiliui keliais smilkalais, pavyziui, baltuoju šalaviju, paskui Palo Santo ar frankinsensu, galiausiai sandalmedžiu ar Lietuviškom žolelėmis.
·         Negatyvios energijos veiksmingiau išprašomos lauk, jei su smilkalais papildomai naudojamos garso ir ugnies vibracijos. Šiam tikslui visuose namų kampeliuose uždegamos žvakės. Išgauti apvalomajam garsui ypač tinka šamaniški būgnai, tibetietiški ar krištolo dubenys, varpeliai.
·         Baigus valyti namus smilkalais, rekomenduojama pamerkti šviežių gėlių ar medžių šakelių. Jos nuramina erdvę, pripildo ją šviežios, gaivios, švarios energijos.

Dalina info paimta ir pasidalinta iš ,,Joga ir Ajurveda,, šaltinio.