Sąmoningas Kvėpavimas – Rebefingas

                                                             Antradieniais 18,30 rebefingo sesijos nedidelėse grupelėse .Gargždai

                                                             Kviečiu į paprastai nepaprastą kvėpavimo meditaciją

                                                                                           Kas tai yra rebefingas?

Įsivaizduokite vandens stiklinę, kurios dugne dumblo sluoksnis (sena užsistovėjusi energija), ir Jūs pradedate į ją srovele pilti švarų vandenį -šviežią energiją… Kas pirmiausia įvyks? Pakils dumblas ir sudrums vandenį stiklinėje. Bet Jūs ir toliau pilsite į stiklinę švarų vandenį… ir netrukus dumblas išsiplaus, o stiklinėje liks tik skaidrus švarus vanduo.

Rebefingo metu prana, arba gyvybinė energija, yra lyg švarus vanduo. Užsistovėjusi energija, Jūsų sukaupta dėl gimimo traumos ar tėvų programavimo, įvairių gyvenimo patirčių, – tai dumblas. Prana yra prislėgta dumblo sluoksnio ir negali laisvai cirkuliuoti. Kai dumblas pakyla nuo dugno ir susimaišo su vandeniu, Jūs įžengiate į pereinamąjį – ,, aktyvacijos“ laikotarpį. Kai dumbas išplaunamas ir lieka tik tyras švarus vanduo, jūs patiriate integracijos, arba išbaigtumo būseną. .

Rebefingas – tai cirkuliacinis giluminis kvėpavimas, prana jogos forma. Kvėpavimas – tai jėga, kuri išjudina kiekvieną kūno sistemą. Užslopintos emocijos sukelia ligas. Vėliau jos išsiveržia, kūnas turi jas išmesti. Dabartis negali vystytis, jeigu praeityje buvo užslopintos emocijos. Po truputį išvalomas kūnas nuo užslopintų emocijų bagažo. Užuot skausmingai reagavus į aplinkos poveikį, žmogus pradeda suprasti priežastis ir tampa sąmoningesnis (Heyda, 2000).

Rebefingas turi ir daugiau pavadinimų , jis dar vadinamas „ritmingu kvėpavimu“ , dvasiniu kvėpavimu,“ „intuityviu kvėpavimu“, arba ,, gyvybės kvėpavimu“ . Emocija – tai energijos judėjimas. Sustabdyta, užslopinta emocija trukdo laisvai tekėti energijai, ji lyg užtvanka. Užslopintos emocijos kaupiasi sudarydamos energetinius blokus (Heyda, 2000).

Rebefingo poveikis žmogui:

• Emocinės būsenos harmonizavimas;

• Praeities paleidimas;

• Jėgų ir energijos antplūdis;

• Įžvalgumas ateities perspektyvoms;

• Asmenybės augimas (evoliucionavimas);

• Sveikatos pagerėjimas;

• Svorio harmonizavimas.

• Ir …………….

Rebefingas – sąmoningas kvėpavimas padeda suvokti, kad viskas, kas nutinka mums gyvenime, nutinka mūsų pačių labui ir net skausmas… Tik suvokę patirtos kančios ir skausmo prasmę, ramiai galėsime ją paleisti.

Rebefingas – tolygu sąmoningumui. Kai žmogus sąmoningas aiškiai suvokia savo gyvenimo įvykių priežastis. Atsineškite į kvėpavimo sesiją skaudulį. Mes jį suvoksime, suvokę iškvėpuosime ir paleisime. Kvėpuodami suvokiame, kad visada esame laisvi. Laisvi rinktis gyventi be skausmo bagažo ir kančios. Suvokiame, kad viskas tiesiog vyksta ir mes plaukiame su įvykių tėkme. Sąmoningai kvėpuodami, sužinome, kad mums nieko nereikia daryti, nereikia niekaip reaguoti į gyvenimo įvykius. Mums nereikia vertinti, suprasti, taisyti ar kontroliuoti. Nereikia priešintis ar stengtis ką nors pakeisti. Galime tiesiog leisti, kad viskas būtų taip, kaip yra. Galime leisti sau būti tokiems, kokie esame. Galime leisti kitiems žmonėms būti tokiems, kokie jie yra. Nereikia priešintis, teisti ar prisirišti. Juk, kai liaujamės priešintis, kai nutraukiame prisirišimo saitus, kai nustojame reaguoti, mumyse atsiveria tyro suvokimo erdvė, mes jai irgi atsiveriame ir štai tada pabundame. Pabundame laisvi, pabundame tikruose savo Esybės namuose, prisiliečiame prie tikrosios savasties, prie savęs begalinio, nesibaigiančio, amžino…

Sąmoningas kvėpavimas – rebefingas nuramina sąmonę. Juk tik, kai sąmonė tyra ir rami, galime išvysti tikrovę be iliuzijos, galime pamatyti tikrąjį save. Kvėpavimo meditacija dovanoja galimybę pažinti tikrąjį save. Tai ne tik aukščiausias kvėpavimo praktikos tikslas, tai viso gyvenimo prasmė – pažinti save ir matyti aplinką be iliuzijos, be klaidingų įsitikinimų.

Dowling, vienas žymiausių rebeferių iš JAV sukūrė 19 variantų, kaip pavadinti rebefingą vienu sakiniu:

• Rebefingas – tai būdas, leidžiantis nuolat gyventi dartyje/ dabartyje.

• Rebefingas – tai būdas padaryti nenutrūkstamą pažangą kvėpavime.

• Rebefingas – tai efektyviausia streso mažinimo technika.

• Rebefingas – leidžia bet kokius gyvenimo įvykius priimti teigiamai.

• Rebefingas – tai būdas atskleisti, kas glūdi žmogaus pasąmonėje.

• Rebefingas – tai būdas išvalyti visas praeities traumas.

• Rebefingas – tai būdas atskleisti proto ir kūno galias.

• Rebefingas – leidžia protui suprasti kūną, o kūnui – protą.

• Rebefingas – leidžia laisvai reikšti visas emocijas.

• Rebefingas – atpalaiduoja bet kokį suvaržymą.

• Rebefingas – leidžia entuziazmui vyrauti viskame.

• Rebefingas – padeda atleisti.

• Rebefingas – pašalina prievartą.

• Rebefingas – padeda priimti gyvenimo detales tokias, kokios jos yra.

• Rebefingas – tai būdas visas mintis nukreipti tinkama linkme.

• Rebefingas – leidžia mėgautis stipria ir gyvybinga kūno energija.

• Rebefingas – leidžia pažinti savąjį AŠ.

• Rebefingas – teikia palaimą bet kuriuo metu, bet kurioje vietoje.

• Rebefingas – tai būdas integruoti praeities įsitikinimus, skaudulius, baimes, kurie ribojo jūsų laisvę, gyvenimo kokybę.

Kas vyksta rebefingo sesijos metu?

Mano asmeninė patirtis- rebefingo sesijos man nebuvo iš lengvųjų. Kuo didesnį užspaustų emocijų bagažą žmogus su savimi nešiojasi, tuo stipresnis poveikis per fizinius pojūčius gali pasireikšti rebefingo sesijos metu. Reikia eiti tiesiai į problemą ir ją spręsti, o ne nuo jos bėgti. Taip, tokiu atveju, gali sustingti kūnas, sušalti galūnės, atrodo, nevaldomai pratrūkti ir lietis ašaros, galime net riaumoti ar kaukti (jeigu nuoskaudos gilios, galimas ir toks variantas), galime purtytis, kratytis, drebėti, nevaldyti rankų ir kojų. Tačiau palaimos jausmas po- tiek fiziniame kūne, tiek prapliupusiais teigiama linkme įvykiais realybėje atperka viską. Todėl rebefingas ir vadinamas sąmoningu kvėpavimu, nes žmogus sąmoningai nusprendžia gerinti savo gyvenimo kokybę.

Taigi, giluminis cirkuliacinis kvėpavimas – veikia 3 lygiais: fiziniu, psichologiniu ir dvasiniu. Fiziniu lygiu rebefingas didina deguonies kiekį kraujyje. Vien tai teigiamai veikia sveikatą. Visi mikroorganizmai, bakterijos, virusai ir net vėžinės ląstelės gyvena ir dauginasi esant deguonies trūkumui. Padidėjus deguonies kiekiui, užterštumas ir nešvarumai numarinami. Tuo tarpu sveikos ląstelės, gaudamos daugiau deguonies, stiprėja, proceso metu pašalinamos kenksmingos medžiagos. Rebefingas mus veikia ir psichologiniu lygiu. Kaip žmogus tampa nelaimingas? Paradoksaliai, nuolatos užgniauždamas savyje skausmą, slopindamas tas savybes, kurios nuo mažens buvo negatyviai vertinamos. „Bet žinojimas, kad kažkur ten viduje visa tai slepia pats žmogus, dar labiau apsunkina gyvenimišką egzistenciją „(Taylor, 1994). Žmogui išgyvenant emocijas, kinta autonominės nervų sistemos aktyvumas, paprastai suaktyvėja simpatinė nervų sistema, patiriamas susižadinimas. Bendru atveju, kuo didesnis simpatinės nervų sistemos aktyvumas, tuo stipresnės emocijos patiriamos. „Tačiau priklausomai nuo patiriamos emocijos kokybės, autonominės nervų sistemos aktyvumas skiriasi: pvz., širdies plakimo greitis žymiai padidėja pykčio, baimės, liūdesio atveju, tačiau – džiaugsmo ir nuostabos, pasišlykštėjimo atvejais- sumažėja. Tuo tarpu kūno temperatūra žymiai pakyla pykčio atveju, šiek tiek pakyla džiaugsmo ir liūdesio atveju, tačiau sumažėja baimės, nuostabos ir pasišlykštėjimo atveju“ (Avid ir McNab, 1999). Gilus intensyvus kvėpavimas išveda į šviesą visas žmogaus pasąmonėje užslopintas emocijas, baimes, pyktį, o po to jas tiesiog sudegina arba pasuka teigiama linkme. Giluminis cirkuliacinis kvėpavimas atidaro visus energijos blokus, leidžia patirti jausmų laisvę (Dowling, 2000). Dvasiniu lygiu rebefingas taip pat veiksmingas, kadangi jis nepriklauso jokiai egzistuojančiai tikėjimo sistemai. Tai vienodai gerai veikia visus žmones, nepriklausomai nuo jų pažiūrų ir įsitikinimų. Jis turi dvasinį principą, bet šis neįrodinėjamas dogmatiškai, o siūlomas susidomėjusiems žmonėms, kaip moksliškas metodas, kad kiekvienas galėtų asmeniškai pabandyti, pajausti ir patirti. Kvėpuoti, regis, gebame visi, nes tai gyvybiškai svarbu kiekvienam iš mūsų, bet ar žinojote, kad sąmoningas kvėpavimas gali pasitarnauti mūsų fizinei, dvasinei ir psichologinei sveikatai?

Rebefingo kvėpavimo terapija skaičiuoja jau tūkstančius metų ir moko, kaip pasitelkus kvėpavimą galima atsikratyti blogų emocijų, neigiamų išgyvenimų, o kartais net mums gyvenimą apkartinusių ligų. Kvėpavimo technika padeda mums išsivalyti nuo emocinio lygmens, jeigu jaučiame, kad viduje daug nerimo, nusivylimo ar pykčio. Visas šias blogas emocijas rebefingas tarsi paima iš žmogaus ir iššluoja. Rebefingas – tūkstantmetė praktika tai yra sąmoningo kvėpavimo terapija. Šio užsiėmimo metu žmogus apie 1–2 valandas intensyviai dirba su savo kvėpavimu, tuomet fiziniu bei energetiniu kūnu pradeda laisvai tekėti ir cirkuliuoti gyvybinė energija. Daugelyje šaltinių rebefingo kilmės šalis yra nurodoma JAV, tačiau iš tiesų kvėpavimo terapija jau skaičiuoja tūkstančius metų ir yra aktyviai praktikuojama įvairiose dvasinėse tradicijose, kuriose remiasi ne vien žmogaus dvasiniu augimu, tačiau, apskritai, sąmoningu gyvenimu. Kvėpavimas yra aktyviai praktikuojamas Indijos kultūrose, Azijos šalyse bei šiuo metu labai intensyviai Europoje bei JAV.

Kaip atrodo užsiėmimas?

Kvėpavimo sesijos metu dalyviai visuomet guli ant kilimėlio, todėl čia nereikia jokio fizinio pasiruošimo. Parodau ir papasakoju, kaip ir koks bus atliekamas kvėpavimas, ir viskas… Užsiėmimo įrankis- mūsų gebėjimas kvėpuoti. Dažnai būna pasiūloma Jūsų pasirinkimui tema, kaip, pavyzdžiui: sunkių emocijų paleidimas, gausos kvėpavimas, santykių išgryninimo ir atgaivinimas. Ši kvėpavimo praktika nepriskiriama jokiai religijai , tai moksliškai patvirtina ir ištirta praktika. Kvėpavimas – mūsų gyvybė.

Kas negali dalyvauti rebefingo sesijoje?

Asmenys, turintys širdies stimuliatorius , nėštumas, 3 mėn. po operacijų, sergant psichikos ligomis, įvairios vėžio formos, po infarkto ir insulto nepraėjus 6 mėn., nuolatinis arba dažnai besikartojantis aukštas kraujospūdis.

Vedamos asmeninės ir grupinės sesijos Klaipėdoje, Gargžduose ir kituose miestuose.

Asmeninė Sesija trunka nuo 1,30 – 2 val. 40 eur.

Yra galimybė iš karto įsigyti kuponą visam giliam ciklui:

5 sesijos – 170 eur.

10 sesijų – 260 eur.

Galimi sesijų laikai

Turite klausimų?

Susiję Renginiai