Mantros. Kas tai?

KAS YRA MANTRA IR KAM JI REIKALINGA. INFORMACIJA PRADEDANTIEMS

 

– Sanskrito kalboje yra frazių, kurių kartojimas meditacijos metu padeda žmogui pasiekti tam tikrų rezultatų. Pats žodis „mantra“ reiškia „tai, kas nuramina protą“. Tokia pati paprasčiausia šio žodžio prasmė. Kai žmogus reguliariai kartoja mantrą, jo protas nurimsta, ir nubunda vidinis džiaugsmas.

 

Mantra (sanskr. मन्त्र) turi tris pažodinius interpretacinius vertimus:

„įrankis įgyvendinti psichinį aktą“;
„proto išlaisvinimas“;
„eilutė/eilėraštis/posmas/

Tai yra šventas tekstas, žodis arba skiemuo, ypatingos reikšmės, kuris turi ypatingą reikalavimą tikslaus garsinio atlikimo.

Žmonėms, praktikuojantiems jogą, meditaciją, pranajamą, šis būdas ramina ir atpalaiduoja per garsines vibracijas. Egzistuoja nuomonė, kad mantros  padeda žmogui įgyvendinti savo norus, išgyti nuo ligų, įgauti meilę ir skirtingą žemišką gerovę.

Kas yra mantra

Kaip mes jau išsiaiškinome, mantra – tai tam tikra vibracija, kuri turi savo sudėtyje vieną garsą, o kai kuriais atvejais – sakinį. Šis garsas arba sakinys kartojamas ratu tam tikrą kiekį kartų.

Tam tikrų žodžių įtaka žmogaus gyvenimui – tai mokslu įrodytas faktas. Turbūt kiekvienas žmogus, nors kartą gyvenime, padarė išvadą, kad mintys ir žodžiai materializuojasi.  Kai tik mes pradedame galvoti apie kažkokią kryptį, mūsų gyvenimas pradeda „derintis“ prie mūsų minčių, palaipsniui keičiantis, kasdienė tikrovė tampa tokia, kokią mes ją norim matyti. Juk, galbūt, būtent tame ir yra mantrų jėga?

Mantros pradėjo egzistuoti tolimoje senovėje. Tai ne tik mantros arba mistiniai skiemenys, tačiau ir yra tikra jėga, kuri įsikūnijusi garsinėje formoje, galinga judesio energija. Tinkamas mantrų atlikimas, sutvirtintas nuoširdžiu noru ir tikėjimu, padeda žmogui pradėti naują gyvenimą, pereiti į naują vystymosi lygį, įgyvendinti norus, atsikratyti nuo daugelio nemalonumų.

Reguliarus mantrų skaitymas (žodžių, eilių, sakinių) daro įtaka žmogiškai sąmonei ir pasąmonei, taip žmogus dvasiškai vystosi ir tobulėja. Daugelis tyrimų parodė, kad mantrų visai nebūtina kartoti ir skaityti pačiam, jas galima girdėti arba tiesiog mąstyti apie jas – su laiku tai būtinai duos matomus, teigiamus rezultatus. Nebūtina mantrų kartoti valandomis. Galima skirti tam užsiėmimui viso 10 – 15 minučių per dieną, tačiau tai turi būti kiekvieną dieną. Čia svarbiausias principas – reguliarumas.

Pradėkite girdėti geriausias mantras ir per kažkurį trumpą laiką, jūsų vidinio pasaulio pokyčiai taps pastebimi ne tik jums, tačiau ir jus supantiems žmonėms.

Ką daro mantros

Jeigu pabandyti suformuluoti paprastą atsakymą į klausimą „ką daro mantros?“, tai atsakymas bus toks: „atpalaiduoja, ramina ir transformuoja“. Meditacijos procese arba tiesiog atsiskyrus ir užėmus patogią padėtį, pakartokite daug kartų vieną ir tą patį garsą, lyg giedotumėte jį. Tuo momentu protas nevalingai koncentruojasi tik į šio garso atlikimą. Tokių būdu, galvą palieką visos pašalinės mintys, rūpesčiai, neramumai, pasilieka tik tas garsas.

Mantrų nauda nenuginčijama. Stresinėse situacijose arba kai didžiulė proto įtampa, tiesiog būtina atsipalaiduoti ir pakeisti veiklos formą. Kita vertus šiuolaikiniai žmonės nemoka ilsėtis ir atsipalaiduoti. Jie naiviai galvoja, kad sėdėdami prie kompiuterio arba leisdami laiką nesutramdomose linksmybėse su triukšmingais draugais ir alkoholiu, jie sugebės duoti galimybę protui ir sąmonei įgauti ramybę. Natūralu, kad toks poilsis – abejotinas ir reikalingo rezultato neduos. Mantros pilnai atpalaiduoja kūną, paleidžia nereikalingas mintis, tuo labiau jas galima skaityti arba klausyti ir absoliučioje tyloje, ir prie atpalaiduojančios negarsios muzikos.

Verta pažymėti, kad svarbu pasirinkti mantrą pagal savo charakterio tipą, nuotaiką, norus ir taip toliau. Nes mantros – tai kreipimasis į Dievus, kurie, reikia pasakyti, kaip ir žmonės, turi savo asmeninį charakterį, dviem žmonėm, su skirtingais charakterio tipais būtina išsirinkti skirtingas mantras, net jeigu šie žmonės turi vieną ir tą patį tikslą.

Kam reikalingos mantros

Viena iš termino „Mantra“ vertimo reikšmių yra „proto išlaisvinimas“, būtent tam ir reikalinga mantra. O jau kaip rezultatas, po proto atpalaidavimo atsiranda dvasinis augimas ir kūno išsivalymas. Mokslininkai jau seniai įrodė, kad visos žmonijos ligos nuo nervų, neigiamų minčių, jausmų ir kyla iš jų. Žmogus praleidžia per save visus neigiamus gyvenimo momentus, augindamas savyje visą negatyvą, neturintis jėgų nusimesti nuo sielos šią sunkią naštą.

Reguliarus ir teisingas mantrų atlikimas sanskritu padės atsikratyti ne tik neseniai įvykusių stresinių situacijų pasekmių, tačiau ir labai senų/karminių situacijų pasekmių, kurios, atrodo, tvirtai įsėdo žmogaus sąmonės viduje ir palaipsniui nuodija jo buitį ir gyvenimą. Štai tam reikalingos mantros.

Tai galima pasiekti su garsine vibracija, o tam svarbu išmokti teisingai tarti skiemenis, žodžius ir pilnus mantrų sakinius.

Pabandykite pradėti nuo garso „Om“ – tai pats paprasčiausias ir senovinis garsas. Tarkite jį ant iškvėpimo. Ši mantra, kaip ir bet kokia kita, turi būti praktikuojama ant tuščio skrandžio, taip pat galima po dviejų su puse – trijų valandų po maisto. Natūralu, pilname jos suvokime.

Mantros taip pat keičia deguonies ir anglies apytaką žmogaus organizme. Kad ištarti garsą teisingai, teks įsisavinti specialią kvėpavimo techniką, tokia kvėpavimo praktika gebės daryti įtaką smegenims, kūnui ir nešti išskirtinai teigiamus dalykus.

Kaip panaudoti mantras

Iš pat pradžių, būtina išsiaiškinti su tuo, kokiu būdu mantros veikia. Tik po pilno suvokimo mantrų skaitymas taps teisingas ir duos rezultatą. Galimai, jums geriau pabandyti rasti mokytoją, kuris ir nukreips jus, patars, kaip panaudoti mantras.

Mantrų darbas sulyginama su muzikaliu skambėjimu, kuris nebūna lydimas garsu. Būtent tas muzikinis skambėjimas ir tampa surišančia grandimi tarp žmogiškojo proto ir sielos.

Mantra yra kaip kamertonas (etaloniniu garsu). Su šio garso pagalba, pasirodžiusio žmogaus sieloje ir smegenyse, sukuriama vibracija, kuri ir geba gydyti sielą ir pasiekti harmoniją savo viduje.